Uzman Uyardı: Bu 3 Altcoin Önümüzdeki Hafta Hüsrana Uğratabilir!

Kripto para ticaretinin değişken dünyasında yatırım ve trade yapmak oldukça risklidir. Bu yüzden bilgili yatırımcılar kripto para birimlerine gereksiz risk maruziyetinden nasıl kaçınacaklarını bilirler. Örneğin, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70’in üzerine çıktığında potansiyel aşırı değerlenmeye işaret eder. Yani, ilgili varlıkların aşırı alım durumunda olduklarını gösterir. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, yatırımcıların ve traderların önümüzdeki hafta uzak durmalarında fayda gördüğü 3 altcoin projesine bakıyor.

Bu 3 altcoin aşırı ısındı, el yakabilir!

Özellikle üç altcoin yüksek RSI değerleriyle uyarı işaretleri veriyor. Bu bağlamda, yatırımcılar dikkatli olmalı ve sıkı risk yönetimi stratejileri uygulamalı. Hangi projelere yatırım yapmaktan kaçınılacağını belirlemek, nereye yatırım yapılacağını bilmek kadar önemlidir. RSI endeksini göz önünde bulundurarak özellikle daha yüksek riskli üç tokene bakıyoruz.

Binance Coin (BNB) potansiyel olarak aşırı değerli

İlk olarak, yazı sırasında 319,81 dolardan işlem gören BNB var. Altcoin, mevcut durumda 48,24 milyar dolar piyasa değerine sahip. Ağın yerel tokenı olan BNB günlük grafiğinde kırmızı bölgede duruyor. Ancak, 62,56 ile ortalamanın üzerinde bir 4 saatlik RSI değerine sahip. Bununla birlikte, 24 saatlik ve 1 haftalık Göreceli Güç Endeksi sırasıyla 79,07 ve 82,94’ü işaret ediyor. CoinGlass’ın 29 Aralık tarihli bu verileri, BNB’nin aşırı satın alındığını gösteriyor. Bu da BNB alım satım riskini artırıyor.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: BNB. Kaynak: BNB: CoinGlass

Hafta uzak durulacak 2 altcoin: Astar (ASTR) ve Skale (SKL)

Astar (ASTR) ve Skale (SKL) önümüzdeki hafta işlem görmekten kaçınılması gereken diğer iki kripto para. İlginç bir şekilde, ASTR’ın 78,06’lık daha yüksek bir 24 saatlik RSI’sı var. Token, yazı sırasında 0,12721 dolardan işlem görüyor.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: ASTR. Kaynak: ASTR: CoinGlass

Bununla birlikte, Skale (ikincisi) 92,38’lik daha yüksek 1 haftalık RSI değerine işaret ediyor. Altcoin, yazı sırasında 0,07887 dolardan işlem görüyordu. Dahası, gün içinde %7 düştü. Her iki kripto para birimi de daha geniş bir zaman diliminde aşırı alım durumunda.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: SKL. Kaynak CoinGlass

Bununla birlikte, aşırı alım durumuna sahip olmak gelecekteki kötü performansı garanti etmez. Bu kripto varlıkların sinyallere rağmen fiyatlarının artmaya devam etmesi mümkün. Her şey göz önünde bulundurulduğunda, bahsedilen üç altcoin alım satımından kaçınmak, gereksiz maruziyetten kaçınarak daha muhafazakar bir risk yönetimi stratejisidir. Yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları ve her şeyin operasyonlarını nasıl etkileyeceğini anlamaları gereklidir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir