Nostradamus’un 2024 Kehanetleri Bu Yıl Başımıza Nelerin Geleceğini Tek Tek Anlattı

2023 yılının bitmesine az bir zaman kala dünyaca ünlü astrolog Nostradamus’un 2024 kehanetleri gündemdeki yerini almaya başladı. Peki geçmişte pek çoğu şeyi bilen Nostradamus 2024 yılı için neleri öngörmüş? Gelin onlara bi’ bakalım.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/nostradamus-…

2023 yılının sonlarına yaklaşmışken Nostradamus’un 2024 kehanetleri de son günlerde gündemdeki yerini aldı. 16. yüzyılda yaşamış olan ünlü astrolog Nostradamus’un kehanetleri sosyal medyada ve haberlerde yerini almaya başladı.

Nostradamus, 1555 yılında yayınladığı ‘Kehanetler’ isimli kitabında tam tamına 942 kehanete yer vermişti. Bu kehanetler arasında Adolf Hitler’in politikaları, John F. Kennedy’nin suikastı, 11 Eylül terör saldırıları ve Covid-19 salgını gibi dünyayı sarsan pek çok kehanet vardı.

Peki ünlü astrolog Nostradamus, 2024 yılı için neleri öngördü? Kulağa çok hoş gelmese de bu yıl dünyanın başına neler gelebilir? İşte başlıyoruz!

İlk kehanet Çin Savaşı:

Bazı medya organlarına göre Nostradamus’un kehanet kitabında 2024 yılında Çin Savaşı çıkabileceği yazdığı iddia ediliyor. Bu iddianın dayanağı ise kehanet kitabında yazan şu cümleler: ‘Kızıl bir düşman korkudan solacak, Büyük Okyanus dehşete düşecek.’ Analistlere göre bu bölümde kızıl düşman olarak bahsedilen ülke Çin. Zira Çin şu an dünyada en büyük donanmalardan birine sahip ve Çin ile Tayvan arasında bir çatışma hali mevcut. Kehaneti yorumlayanlara göre bu bölgede NATO ülkelerinin dahil olduğu, topyekün bir savaş çıkacak.

İkinci kehanet Kral Charles görevden alınacak:

Nostradamus’un kehanetlerini inceleyen Mario Reading’e göre Kral Charles tahtını uzun süre koruyamayabilir. Zira kehanet kitabında yazan şu cümleler bunu akıllara getiriyor: ‘Adaların kralı zorla kovularak görevden alınacak. Felaketle sonuçlanan bir savaştan kısa süre sonra yeni bir kral gelecek.’

Üçüncü kehanete göre dünya giderek kuruyacak:

Nostradamus’un en korkutucu kehanetlerinden biri de hiç şüphesiz küresel iklim kriziyle ilgili. Ünlü astroloğa göre dünya giderek kuruyacak ve insanoğlu devasa seller görecek. Orman yangınları çoğalacak. Açlık ve kuraklık meydana gelecek.

Dördüncü kehanete göre ise yeni papa gelebilir:

Nostradamus’un kehanet belgelerini inceleyen analistler 2024 yılında Katoliklerin yeni bir papa seçeceğini iddia etti. Bu iddianın dayanağı ise belgelerde yazan şu cümleler oldu: ‘Eski Papa’nın ölümünden sonra yeni ve genç bir Romalı seçilecek. Onu zayıf görseler de uzun süre görevde olacak.’ Mevcut duruma baktığımızda şimdiki Papa Francis’in 86 yaşında olduğu ve ciddi sağlık sorunları yaşadığı biliniyor.

Toparlayacak olursak Nostradamus’a göre 2024 yılında bizi geçmiş yıllarda yaşadığımız benzeri küresel felaketler, yaklaşan bir Çin Savaşı, kral değişimi ve papa seçimi bekliyor diyebiliriz. Bakalım bu kehanetlerden hangileri gerçekleşecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir