LDP İstanbul adayı sosyal medyada gündem oldu

Yerel seçimlere sayılı günler kala tüm partiler adaylarını tek tek açıklamaya devam ediyor. Son olarak Liberal Demokrat Parti de İstanbul adayını açıkladı. LDP, AKP, CHP, Zafer Partisi, İYİ Parti, DEM Parti, Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi’nin adaylarına karşı Dr. Merve Karataş’ı İstanbul için aday gösterdi.

Adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medyada paylaşımla partisine teşekkür eden Karataş, şu ifadeleri kullandı:

“İBB adaylık sürecimde milletimize yerel yönetimde liberal politikaları en iyi şekilde tanıtabilmek için çalışacağım. Amacım, gerek iktidar gerek muhalefet kanadında baskın olan, halkın parası ile halka çorba ve sadaka dağıtarak alkış bekleyen iptidai belediyecilik anlayışını yıkabilmektir.

Türkiye, kendi cebinden beslediği siyasetçilerin şov yapabilmek için diktikleri belediye saraylarını ve sadaka kültürünü değil, halkın cebini mümkün olduğu kadar rahat bırakan işlevsel ve çağdaş liberal bir yönetim anlayışını hak ediyor.

Bu yolda beni yalnız bırakmayan partim Liberal Demokrat Parti’ye verdiği destek için gönülden teşekkür ederim.

– Merve Karataş”

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLAR

Merve Karataş, adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medyada daha önce yaptığı paylaşımlarla ve oyun videolarıyla da gündem oldu.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Partiden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA LİBERAL DEMOKRAT BAĞIMSIZ ADAY

Kamuoyunun ve basın kuruluşlarımızın dikkatine;

Gelişmiş ülkelerdeki uygulamaları Ortadoğu halkları tarafından gıptayla izlenen “liberal demokratik” değerler, maalesef ülkemiz siyasetinde karşılık bulamamaktadır.

Klasik liberalizmin ilkelerini 1994 yılından beri tam 30 yıldır vatandaşlarımıza tanıtarak siyaset yapmaya çalışan Liberal Demokrat Parti ise 2017 yılından beri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından “yeterli teşkilatı yok” gerekçesiyle seçimlere sokulmamaktadır.

Sayıları az da olsa, siyasi görüşlerini “liberal demokrat” olarak tanımlayan, bilhassa genç, çağdaş ve aydın seçmenlerimiz siyasette iki kutup arasına sıkıştırıldığından, sandıkta gönül rahatlığıyla bir tercih yapamamaktadır.

Bu şartlar ışığında, Liberal Demokrat Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına üyemiz Sn. Merve Karataş’ı siyasetin “liberal demokrat” yüzü ve bağımsız aday olarak gösterme kararı almıştır.

Merve Karataş 1992 yılında Çanakkale’de doğmuş. Yüksek öğrenimini Sofya Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Hobileri arasında siyaset, nörobilim, felsefe, resim vardır.

Kendisine bu teklifimizi kabul ettiği için teşekkür eder, başarılar dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir