İsrail’in yalan terörü bitmek bilmiyor! Hamas’a ‘tecavüz’ iftirası ellerinde patladı

  • Haber7

Gazze’de bebek, çocuk, kadın, yaşlı, engelli demeden soykırım yapan işgalci İsrail, diğer taraftan yalan terörünü sürdürmeye devam ediyor.

İSRAİL MİLLETVEKİLİNDEN SKANDAL YALAN!

İsrailli meclis üyesi Orit Farkash Hacohen‘in resmi X hesabı üzerinden dolaşıma soktuğu bir video sosyal medyada gündem oldu. Videonun bir grup Hamas üyesinin, İsrailli bir kadını esir aldığı anları gösterdiği öne sürüldü.

Hacohen, videodaki Hamas üyelerinden birinin “Hayır, hayır. Onu geri götürün. Onu tecavüz için kendimize ayıralım.” dediği yalanını ortaya attı.

BBC, CNN, FOX, NYT gibi uluslararası haber kuruluşlarını etiketleyen İsrailli vekil, paylaşımına ayrıca “Paylaşın ki tüm dünya Hamas’ın ne tür barbar hayvanlar olduğunu görsün. Biz tam anlamıyla canavarlarla savaşıyoruz. Bir çeşit özgürlük savaşı.” ifadelerini ekledi.

DDM YALANI ORTAYA ÇIKARDI!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DDM), yaklaşık 180 bin kişi tarafından görüntülenen ve onlarca kez paylaşılan içeriğin yalan olduğunu ortaya çıkardı.

Görüntüleri inceleyen DDM, İngilizce ve İbranice altyazıların gerçeği yansıtmadığını ve Kassam savaşçısının “O kadın, onu bırakın. Geldiğin yere dön” ifadesini kullandığı tespit edildi.  

YALANI ORTAYA ÇIKAN İSRAİLLİ VEKİL PAYLAŞIMI SİLDİ AMA..

Anadolu Ajansı Teyit Hattı, İsrailli vekilin yalan paylaşımını kaldırdığını açıkladı. Ancak sosyal medyaya servis edilen yalan paylaşımın İsrail yanlısı trol hesaplar tarafından yayıldığına dikkat çekildi. 

KAYNAK: HABER7, AA TEYİT HATTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir