Ali Koç: Atatürk’ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk’ün yolundan gittiği önemlidir

Fenerbahçe Kulübü’nün olağanüstü tüzük tadili genel kurul toplantısı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenleniyor.

Genel kurulda ilk olarak kürsüye çıkıp konuşmasını gerçekleştiren kulüp başkanı Ali Koç, stat ismi değişikliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Eski kulüp başkanı Şükrü Saracoğlu’nun adının verildiği stat ismi Atatürk ile değiştirilmesi yönünde oyu kullanılacak. Ali Koç’un salonda büyük alkış alan konuşmasındaki sözleri şöyle;

“Bize gelen maillerle, taraftarımızdan gelen görüşlerle stadyumumuza Atatürk isminin verilmesi istenmiştir. Biz de bunun için harekete geçtik. Fenerbahçe’nin duruşuna bakarsak, stadyumumuza Ata’mızın ismini vermek en çok bize yakışır.

Her zaman söyleriz, Atatürk’ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Ata’mızın izinden gidip değerlerine sahip çıktığı önemlidir. Kim ne derse desin, Ata’mızın Fenerbahçe’ye duyduğu sempati, resmi belgelerle kayıtlıdır.”

ÜYELERDEN BİRÇOK YETKİ İSTENECEK

Olağanüstü Genel Kurulda 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile uyumlu hale getirilmek üzere üyelerden yetki istenecek. Başkanlık adaylığı için 200 imza gerekliliğinin 500’e çıkarılması, kulüp üyeliği için bir üyenin en fazla 20 kişiye referans olması, Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin isminin değiştirilmesinin görüşülmesi ve isim değişikliği konusunda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi gibi birçok konuda üyelerin oylamasına sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir