Resul Kurt Kimdir? AKP Adıyaman 1. Sıra Milletvekili Adayı Resul Kurt’un Biyografisi

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listelerinde de sona gelindi. Siyasi partiler milletvekili adaylarını bugün açıklıyorlar. AKP’nin açıkladığı milletvekili adayları da merak konusu oldu. Resul Kurt, AKP Adıyaman 1. sıra milletvekili olarak listede yer aldı. Vatandaşlar ise Resul Kurt hakkında araştırma yapmaya başladılar. Peki Resul Kurt kimdir, nerelidir, mesleği nedir?

İşte detaylar…

14 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kala netleşen milletvekili listeleri de açıklanmaya başladı. Resul Kurt, AKP Adıyaman 1. sıra milletvekili olarak listede yer aldı.

Resul Kurt Kimdir?

Resul Kurt, 1971 yılında Adıyaman’da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Adıyaman’da tamamlamıştır. 1992 yılında lisans eğitimine başlamıştır. Kurt, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başlamaya hak kazanmıştır. 

Kurt, ilk olarak Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalışma hayatına atılmıştır. 1996 yılında ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Sosyal Sigortacılık Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimine devam etmiştir. Resul Kurt, daha sonra Sigorta Müfettişliği yapmaya başlamıştır.

Resul Kurt’un Kariyeri

Resul Kurt, SGK Başkanlığı’nda müfettiş, başmüfettiş ve başkan danışmanı olarak görev almıştır. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 

Resul Kurt Star Gazetesi ve Dünya Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya devam etmektedir. Yayınlanmış 25 kitabı bulunmaktadır. Ayrıca TRT Haber ve Ülke TV’de bazı programlar yapmıştır.

Kurt, 28. dönem AKP Adıyaman 1.sıra milletvekili adayı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir